Eur/usd - Strona 92
Forum Forex w Polsce | Społeczność Forex
Forum Forex w Polsce
Społeczność Forex
    &lsaquo
    &rsaquo
Strona 92 z 101 PierwszaPierwsza ... 42 82 90 91 92 93 94 ... OstatniaOstatnia
Wyświetlano od 911 do 920 z 1002

Temat: Eur/usd

  1. #911
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Nie udało mi się wczoraj zarobić na sprzedaży, ponieważ walczyłem z funtem przez cały dzień, ale w końcu mnie pokonał. Myślę, że nie warto sprzedawać, ponieważ spadek pary jest nadal aktualny, a w przeciwieństwie do funta ta para nadal skierowana jest w dół.
    Pomimo wczorajszego dobrego popołudniowego wzrostu, para nadal znajduje się w kanale spadkowym, a spadek idzie zygzakiem. Wczoraj nie udało się umocnić powyżej oporu na poziomie 50% (1,0706), po czym cena się odbiła, a następnie rozpoczęła spadek, który trwa do tej chwili, i niby można już sprzedawać, przebicie poziomu 50% zatrzyma spadek, a poziom ten jest już blisko.
    Aby przyśpieszyć spadek, para musi najpierw przebić dynamiczne wsparcie EMA100, od którego wczoraj odbiła się cena. Teraz głównym celem spadku jest wsparcie na poziomie 100% (1,0626), gdzie trzeba będzie ponownie przemyśleć strategię.
    Nie warto zapominać o jutrzejszym posiedzeniu EBC, ponieważ para dzisiaj prawdopodobnie będzie niezbyt aktywna. Jeśli dzisiaj parze uda się zamknąć dzień poniżej poziomu 1,0626, to jutro będę czekał na reakcję niedźwiedzi na posiedzenie EBC.

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  2. #912
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Witam. Obecnie na parze EUR/USD mam otwarte pozycje kupna, ale na razie nie wiem, czy robię słusznie - wykres (H4) wskazuje na zakupy - cena przebiła poziom 1,0640, przetestowała go z drugiej strony i teraz czekam na wzrost do poziomu 1,0820 - fala spadkowa się zatrzymała, ale cel nie został jeszcze osiągnięty.

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  3. #913
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Sesja azjatycka przebiega dość spokojnie, cena naszej pary walutowej powoli, ale pewnie spada. W ciągu ostatniego dnia sprzedawcom nie udało się umocnić poniżej strefy wsparcia 1,0680 - 1,0660, na poziomie 1,0655 kupujący przejęli inicjatywę, utrzymując w ten sposób cenę przed dalszym spadkiem. Po tym, jak parze ponownie nie udało się umocnić na poziomie 1,07, sprzedawcy ponownie testują tę strefę wsparcia, poza tym nie obserwuje się dużego zainteresowania wśród kupujących. Uważam, że sprzedaż na obecnym poziomie jest nadal obiecująca, jednak kupujący mogą ponownie stanąć w obronie poziomu 1,0655 i odepchnąć parę do poziomu 1,0690, a osiągnięcie tego poziomu i dalsze umocnienie ceny powyżej niego z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi do testu górnej granicy znajdującej się na poziomie 1,0750. Celem sprzedających jest osiągnięcie poziomu wsparcia 1,0660, po umocnieniu ceny poniżej tej wartości celem będzie test poziomu 1,06. Życzę zysków i dobrego nastroju.

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  4. #914
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Dzisiaj zostanie opublikowany szereg wiadomości, które na pewno wstrząsną rynkiem. Jednak biorę pauzę, dobrze, że wczoraj nie otworzyłam pozycji.

    Ogólnie rzecz biorąc, w ciągu dnia nie wszystko wygląda ponuro dla kupujących. Ostatnie dwie świece, choć z małymi korpusami, są wzrostowe. Jednak wyraźnie widać opór na poziomie 1,0742. Wskaźnik nie pokazuje odwrócenia w górę.
    Wcześniej oczywiście zaznaczałam, że celem wzrostu jest poziom 1,0920 (50% Fibo) i 1,0950 (138,2), ale nie będę kupowała na obecnych poziomach. Cena w tej chwili się zatrzymała, ale kupowanie w momencie przebicia nie jest dobrą opcją. Bez korekty nie będę wchodziła. Lepiej poczekać, kiedy opuści kanał boczny i ruszy w jakimś kierunku...

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  5. #915
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Witam.
    Wczoraj parze nie udało się kontynuować spadek do poziomu 1,0540. Cena trochę spadła, odwróciła się, osiągnęła poziom 1,0720, na którym znajdują się stopy spekulantów, pokonała ich, ale stopy krótkoterminowe 1,0750 nie zostały przebite. Para osiągnęła poziom 1,0749, czyli zabrakło jej 1 punktu. Myślę, że dziś para przebije ten poziom i kontynuuje wzrost, albo nastąpi korekta do poziomu 1,0540, jak prognozowano wczoraj.

    Stopy spekulanta pozostały na poziomie 1,1720, stopy tradera krótkoterminowego pozostają na poziomie 1,0750, stopy tradera średnioterminowego pozostają na poziomie 1,0540, stopy tradera długoterminowego pozostają na poziomie 1,1015. Stopy spekulanta na poziomie 1,0720 nie zostały przebite, więc nie wykluczam, że para będzie nadal spadać do poziomu 1,0540, do fal(ii), gdzie spodziewam się zakończenia tej fali. W przypadku przebicia tego poziomu zakładam spadek do poziomu 1,0315 ale tutaj będzie opcja nie tylko z falą (ii). Po przebiciu stopów traderów krótkoterminowych 1,0750 spodziewam się dalszego wzrostu do poziomu 1,1015 w ramach fali (iii), a jego przebicie potwierdzi trzecią falę. Jeśli poziom ten nie zostanie przebity, nie wykluczam korekty do (C).

    Ostatnio edytowane ForexMaster; 10.06.2022 w 04:50.

  6. #916
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Nie wiem, dlaczego wczoraj nie został uruchomiony buy stop kupujących euro, ale uznałem to za znak, że nie powinienem zamykać wszystkich pozycji kupna, ale jak zwykle zamknąłem tylko jedną trzecią. Mimo że wczoraj para weszła do przedziału 1,0730-1,0770, nie znalazłem powodów do sprzedaży (od 1,0750 może bym sprzedał, ale zabrakło kilku punktów).
    Biorąc pod uwagę fakt, że euro nie opuściło kanał boczny, dobrze byłoby spojrzeć na reakcję na wzrost do przedziału 1,0825-1,0865 na dzisiejszym posiedzeniu EBC, jak to często bywa w momencie ogłoszenia stopy. Jeśli cena osiągnie zaznaczony przedział, dobrze byłoby, gdyby nastąpiła korekta do przedziału 1,0535-1,0555 i dalszy wzrost do poziomu 1,1080!
    Jest to podstawowy scenariusz ruchu, ale nie wiadomo, czy zostanie zrealizowany, ponieważ cena może zrealizować alternatywne scenariusze. Niemniej jednak uważam, że docelowym poziomem dla pozycji długich jest przedział 1,0535-1,0555, dla krótkich - 1,0825-1,0865 - tutaj tygodniowe kontrakty tworzą dość silny opór, dlatego warto używać tych poziomów w handlu średnioterminowym.

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  7. #917
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Europejska sesja od dawna nie jest już czymś poważnym, więc nie sądzę, że cena gdzieś wystrzeli w godzinach porannych. Nadal mam otwarte pozycje sprzedaży, a cena w ciągu nocy trochę wzrosła (o 10 punktów).
    Jeśli wzrost będzie kontynuowany, a cena wzrośnie do nachylonych oporów w okolicy poziomu 1,0740, wtedy może nastąpić przebicie w górę, co uruchomi zlecenia stop niedźwiedzi, a liczba tych stopów może być całkiem duża, więc cena może wzrosnąć do poziomu 1,08. Nie wykluczam tej opcji w przypadku publikacji wiadomości z posiedzenia EBC.
    W przeciwnym razie czekam na spadek do poziomu 1,0670, a jeśli wiadomości zostaną negatywnie odebrane, cena może spaść do poziomu 1,0630. Handel poniżej niej będzie wskazywał na wznowienie trendu niedźwiedzi.

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  8. #918
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Wczoraj kupujący obronili poziom wsparcia 1,0680, podczas gdy cena naszej pary walutowej wzrosła do poziomu 1,0710, wskazując nam w ten sposób, że jego interesuje ich poziom 1,07. Jednak poziom 1,0750 nie pozwolił im ruszyć dalej, występując w roli oporu i powstrzymując cenę przed dalszym wzrostem. W związku z tym uważam, że sprzedaż na obecnym poziomie jest obiecująca, dlatego sprzedałem przed napisaniem tego postu. Kupujący jest w stanie ponownie przetestować przedział oporu 1,0750 - 1,0770, gdzie moim zdaniem sprzedawca będzie musiał przejąć inicjatywę. Głównym celem sprzedających dzisiaj będzie test okrągłego poziomu 1,0700, a następnie umocnienie ceny poniżej tej wartości. Kolejnym celem jest poziom 1,0660, występujący w roli wsparcia, utrzymując w ten sposób cenę przed dalszym spadkiem. Głównym celem niedźwiedzi jest test przedziału wsparcia 1,0630-1,0610. Priorytetem nadal jest sprzedaż, zgodnie z trendem spadkowym w perspektywie średnioterminowej, wzrost ceny traktujemy jako korektę.

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  9. #919
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Dzień dobry. Europejska waluta zaczęła tanieć. Szczerze mówiąc, wczoraj zakładałem, że euro będzie nadal rosło i umocni się powyżej poziomu 1,07. Jednak dzisiaj europejska waluta znajduje się na poziomie 1.0634 dolarów. Teraz trzeba szukać okazji do otwarcia pozycji sprzedaży. Techniczne dane wskazują na to, że:
    Pomimo faktu, że cena euro tanieje w stosunku do dolara amerykańskiego, jest już za późno na sprzedaż;
    Potrzebuję korekty wzrostowej;
    W rzeczywistości potrzebuję, aby cena euro osiągnęła poziom 1,0671. Tam otworzę moje pierwsze zlecenia sprzedaży;
    Zrealizuję zysk na poziomie 1,0610.

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  10. #920
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Ogólnie rzecz biorąc, cieszę się, że na D1 parze nie udało się przebić lokalnego szczytu, a zatem cena może dokonać korekty. Na razie spodziewam się korekty. Trudno powiedzieć, jak głęboko spadnie cena, ale poziom 1,05 najprawdopodobniej zostanie osiągnięty.

    Tak więc wczorajszy zygzak 1,0773-1,0612 przyjęliśmy za podstawę. Przedział jest dość szeroki. Jednocześnie okazuje się, że możemy zobaczyć lokalną próbę wzrostu tylko do poziomu 1,0646. Tutaj znajduje się poprzednia strefa wsparcia, co oznacza, że jest to dobry poziom dla otwarcia pozycji. Jednak mamy jeszcze poziom 1,0660 (czerwoną linię trendu), który prawdopodobnie zostanie przetestowany od dołu do góry. Następnie czekam na kontynuację spadku w kierunku poziomu 1,0570.



    Obserwowane jest tworzenie proporczyka, a jeśli naprawdę mamy do czynienia z proporczykiem, to jest to kolejny argument za wzrostem, ponieważ wskazuje na kontynuację ruchu.
    Potwierdzeniem tworzenia proporczyka może być wczorajsza fala spadku. Jednak cena może spaść nawet głębiej, a mianowicie do poziomu korekty 50 (1,0570), ale wtedy będzie można rozważyć zakup.
    Jedyne, co pamiętam, to to, że trendy nie rozwijają się tak szybko. Jeśli nadal mamy do czynienia nawet z krótkoterminowym odwróceniem na D1 w postaci ABC, myślę, że korekta będzie duża. W związku z tym cena może łatwo osiągnąć poziom 50 - 38,2, a dopiero potem ruszyć dalej w kierunku północnym.



    Ponadto na wykresie D1 w pobliżu poziomu 38,2 (1,0516) widoczne jest silne wsparcie dla świec, więc taki wynik mnie nie zdziwi.

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


Obserwuj ten temat (9)

Twoje uprawnienia

  • Nie możesz tworzyć nowych tematów
  • Nie możesz odpowiadać w tematach
  • Nie możesz przesyłać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •