Wiadomości z rynku Forex
Forum Forex w Polsce | Społeczność Forex
Forum Forex w Polsce
Społeczność Forex
    &lsaquo
    &rsaquo
Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniaOstatnia
Wyświetlano od 1 do 10 z 51

Temat: Wiadomości z rynku Forex

  1. #1
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 933 razy w 682 postach

    Wiadomości z rynku Forex

    Jak podaje brytyjskie wydanie The Sun, dzisiaj o godzinie 12.00 czasu warszawskiego Premier B. Johnson zorganizuje konferencję prasową/złoży oświadczenie w sprawie Brexitu.

    Uczestnicy rynku nadal z niecierpliwością czekają na długo oczekiwane ogłoszenie umowy handlowej.

    Również jeden z wyższych urzędników europejskich powiedział, że w czwartek rano UE powinna również wydać oświadczenie w sprawie Brexitu. Ostrzegł jednak, że fakt ostatecznego porozumienia między stronami nie został na razie potwierdzony.

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  2. 4 poniższych użytkowników dziękuje ForexMaster za ten przydatny post:

    aminit (07.01.2022), Julia111 (28.12.2021), mou (27.03.2022), stuser (09.12.2021)

  3. #2
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 933 razy w 682 postach
    Dzień dobry wszystkim! Euro utknęło w miejscu i mogę to potraktować jako korektę z prawdopodobną kontynuacją wzrostu w scenariuszu niebieskim w kierunku górnej granicy kanału. Jeśli obowiązkowa strefa przetrwa do dziś, to będzie można liczyć na ruch do 1,2254. Nie wiem na razie, czy zmierzamy do nowego maksimum, ale w ciągu dnia wszystko wskazuje na kierunek wzrostowy.

    Nazwa: 3.jpg
Wyświetleń: 630

Rozmiar: 18.3 Kb
    Funt wczoraj mocno ruszył w kierunku1,3796, ale należy zachowywać baczność. Nie ma dziś obowiązkowej strefy, w tej chwili filtry również znajdują się w pozycji sprzedaży. Zgodnie z ostatnimi obserwacjami nie liczę na przebicie granic kanałów poziomu przy silnych odchyleniach cenowych od nich, w przypadku przebicia bardzo często wracamy i dlatego nawet w przypadku spadku poniżej 1,3721 ruszymy w kierunku poziomu 1.3796. Takie są moje przemyślenia.


    Nazwa: 4.jpg
Wyświetleń: 642

Rozmiar: 18.4 Kb

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  4. 3 poniższych użytkowników dziękuje ForexMaster za ten przydatny post:

    aminit (06.01.2022), Julia111 (28.12.2021), Unregistered (1)

  5. #3
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 933 razy w 682 postach
    Wczoraj dość niespodziewanie wszyscy przebiliśmy dużo granic kanałów levels, i wszędzie, z wyjątkiem Nowozelandczyka, cena została zwrócona na swoje miejsce. Zacznijmy od euro. Tutaj, aby przejść dalej w górę zgodnie z opcją niebieską w kierunku zaznaczonego poziomu 1,2254, nie musimy przekraczać minimum zaznaczonego żółtą przerywaną linią na 1,2054. Jeśli zostanie przebite, to myślę, że nastąpi dalszy spadek zgodnie z opcją czerwoną, czemu sprzyja dzisiejsza obowiązkowa strefa. Krótko mówiąc, levels jest odwrócony w dół, ale lokalizacja kanału nie zapowiada silnej dynamiki. Zobaczymy.

    Nazwa: 1.jpg
Wyświetleń: 635

Rozmiar: 18.8 Kb


    Wczoraj funt bardzo poprawnie odpracował znak wyjścia z kanału levels. Tak jak pisałem wczoraj rano, spadł poniżej dolnej granicy, ale nie potrafił daleko odejść i nawet wrócił do tej granicy. A gdyby dzisiaj ten kanał odwrócił się w kierunku spadku i nie wyznaczył dla nas dolnej granicy tuż poniżej ceny, to moglibyśmy liczyć na pewniejsze przebicie CRL i zmianę zgodnie z opcją czerwoną. Ale na razie można ruszyć w kierunku tego samego poziomu 1.3796 według opcji niebieskiej. Wczorajszy zakup został zamknięty, i słusznie. Ponieważ nie dotknęłoby to BE, ale sto punktów byłoby szkoda. Otworzyłem sprzedaż na UNO, ale ją też zamknąłem. A teraz na rynku nie ma jeszcze nic krótkoterminowego, więc czekamy.

    Nazwa: 2.jpg
Wyświetleń: 641

Rozmiar: 18.2 Kb

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  6. 2 poniższych użytkowników dziękuje ForexMaster za ten przydatny post:

    Julia111 (07.01.2022), Unregistered (1)

  7. #4
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 933 razy w 682 postach
    Dzień dobry wszystkim!
    Mój plan na dziś na parze GBP/USD. Jak zwykle zaczynam od D1 i na pierwszym zrzucie ekranu warto zauważyć, że pojawił się mocny słupek sprzedaży, widzimy, że pochłonął ostatnie trzy słupki, ale jednocześnie bardzo mały wolumen, to oznacza, że ​​nie ma większego gracza w tym ruchu. Dlatego uważam, że nie warto jeszcze sprzedawać, warto poczekać na dużego gracza i wejść. W międzyczasie, jeśli spojrzeć globalnie, utrzymuje się trend wzrostowy. Na zrzucie ekranu zaznaczyłem.
    Nazwa: 2107 GBPUSD 1.jpg
Wyświetleń: 635

Rozmiar: 21.2 KbNazwa: 2107 GBPUSD 22.jpg
Wyświetleń: 629

Rozmiar: 94.2 Kb
    Drugi zrzut ekranu przedstawia wykres godzinowy, który pokazuje, że nałożyłem profil wolumenów, a ostatniego dnia widać, że w dolnej części dnia nastąpił wzrost wolumenu. Na razie przypuszczam, że najprawdopodobniej cena pójdzie w górę, ale to pomysł na dziś, ponieważ sprzedawca nie dołożył wysiłku, więc możliwe, że zostanie wchłonięty i profil też podpowiada, że silny gracz mógł znajdować się wyłącznie w dolnej części rynku, więc na zrzucie ekranu wskazałem strzałką mój plan handlowy!

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  8. The Following User Says Thank You to ForexMaster For This Useful Post:

    Unregistered (1)

  9. #5
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 933 razy w 682 postach
    Dzień dobry wszystkim! Chciałbym podzielić się moim planem na handel parą GBP/USD.
    Zaczynam od dziennego wykresu. Widzimy, że uformował się słupek sprzedaży ze zmniejszonym spreadem i ten słupek ma ogon kupna, ale jednocześnie wolumen spadł, więc myślę, że jest ruch korekcyjny i najprawdopodobniej zakupy zostaną wznowione, ponieważ zgodnie z D1 można założyć, że duże sprzedawcy nie są zbyt aktywni.


    Nazwa: 144.jpg
Wyświetleń: 625

Rozmiar: 98.1 Kb
    Na drugim rysunku widzimy przedział godzinowy i nałożyłem na niego profil wolumenu w ciągu dnia, aby zrozumieć, gdzie w ciągu dnia wolumen został zwiększony. Widzimy, że we wczorajszym ruchu główny wolumen jest trochę bliżej dna, ale cena już go przebiła, spodziewam się, że będzie korekta do poprzedniego dnia, więc narysowałem prostokąt, i wtedy cena pójdzie dalej w kierunku południowym.
    Nazwa: 155.jpg
Wyświetleń: 640

Rozmiar: 92.1 Kb

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  10. The Following User Says Thank You to ForexMaster For This Useful Post:

    Julia111 (07.01.2022)

  11. #6
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 933 razy w 682 postach
    Gamestop. Koniec gry? Czy to dopiero początek?

    Dziś chciałbym porozmawiać o rewelacyjnej firmie Gamestop, ponieważ ta historia dotyczy wszystkich, a zwłaszcza traderów opcjami!

    Według mediów wzrost akcji był spowodowany masowym zakupem opcji call, w wyniku czego sprzedający te opcje byli zmuszeni do zabezpieczania swoich pozycji, kupując akcje spółki. W rezultacie cena akcji wzrosła o 800+% w ciągu ostatniego miesiąca lub dwóch. Oczywiście nie bez pomocy Elona Muska. Cóż, to brzmi wiarygodnie.

    I co? Czy zamierzamy uwierzyć w te bajki? Oczywiście nie! W końcu, jak wszyscy pamiętamy, na tym polega istota handlu opcjami i dzieje się to cały czas. Weźmy na przykład funta z tysiącami zakupów opcji kupna na strajku 1,4. Czy to doprowadziło do gwałtownego wzrostu funta szterlinga? Nie. W takim razie, dlaczego miało to się stać na Gamestop? To kompletna bzdura!

    OK, załóżmy, że wszystko, co zostało powiedziane, jest prawdą. Czego potrzebujesz? To proste - spojrzeć na biurko opcji. Otwierasz i patrzysz kwotowania za luty
    Nazwa: gme_pcr_2021-02-03_11-20-26.png
Wyświetleń: 645

Rozmiar: 8.0 Kb





    Co widzimy? Stosunek opcji sprzedaży do kupna 4,63. Co to znaczy? Że jest prawie 5 razy więcej opcji sprzedaży! A media mówią o masowym wykupywaniu opcji call, które doprowadziło do ​​wzrostu! Nikt je w ogóle nie kupował!

    Ale dobrze, znalazłem styczeń na Yahu w archiwum internetowym. Snapshot z 27 stycznia. Tak więc stosunek wynosi 1,74.

    Wygląda na to, że ktoś próbuje oszukać nabywców opcji.

    Co w końcu mamy? Mamy opowieść o Robin Hoodzie, rozdającym biednym dobra zrabowane bogatym. Co jeszcze? Obserwujemy zaplanowaną grę o duże pieniądze, która przymyka oko na oczywistą zmowę (która jest sprzeczna z zasadą fair play), a rynek próbuje oszukać zwykłego człowieka (użytkownika platformy RH), który nic nie rozumie na temat opcji.


    Nazwa: rh_cap_2021-02-03_11-22-33.jpg
Wyświetleń: 637

Rozmiar: 5.5 Kb

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  12. #7
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 933 razy w 682 postach
    Dzień dobry wszystkim!
    Chciałbym podzielić się moim dzisiejszym planem dotyczącym pary GBP/USD. Zacznę od D1, na nim widzimy, że wczoraj był słupek sprzedaży, z małym spreadem i przy małych wolumenach, oznacza to, że odbywa się korekta ze słabym sprzedawcą, najlepiej poczekać na zakończenie ruchu korekcyjnego i dopiero wtedy próbować kupić, ale warto też zauważyć, że cena jest maksymalna, więc zakupy są niezwykle ryzykowne. W przypadku odwrócenia w tej chwili wystąpi niezbyt mocna korekta, przypuszczam, że cena może pójść dalej, na zrzucie ekranu zanotowałem przybliżony plan działania, który można zrealizować.
    Nazwa: 1.jpg
Wyświetleń: 624

Rozmiar: 94.1 Kb
    Drugi rysunek pokazuje godzinowy wykres z nałożonym profilem wolumenów, widać, że ostatniego dnia wolumen znajdował się w środku i szczerze mówiąc, nie jest jeszcze do końca jasne, gdzie pójdzie cena, na razie stawiam na korektę, jak narysowałem powyżej.

    Nazwa: 22.jpg
Wyświetleń: 625

Rozmiar: 94.8 Kb

    Na trzecim zrzucie ekranu jest już platforma handlowa i tutaj widać gdzie zacząłem sprzedawać, spodziewam się, że korekta będzie iść dalej, jedyne o czym myślę to przeniesienie zlecenia StopLoss do poziomu ceny otwarcia.

    Nazwa: 33.jpg
Wyświetleń: 609

Rozmiar: 89.7 Kb

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  13. #8
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 933 razy w 682 postach
    Cześć wszystkim!

    Para euro/dolar od prawie miesiąca jest w stanie korekty, ale poziomu przebicia/odwrócenia 1950 (strefa 1950/1920) jeszcze nie osiągnął. Dla tej pary, w przeciwieństwie do funta, otwierałam tylko sprzedaż. Tym razem czekałam na szybszą korektę do poziomu przebicia/odwrócenia 1950.

    Wykres dzienny: w strefie kupna poziom kontroli oporu 2075 + dodatkowy poziom maksymalnego wzrostu w ciągu dnia 2093 // w strefie sprzedaży, poziom kontroli wsparcia 1980 + dwa dodatkowe poziomy maksymalnego spadku w ciągu dnia 1950, 1920.

    Wczoraj po raz pierwszy otworzyłem zlecenia kupna, ponieważ nie rozważam jeszcze dalszego spadku bez korekty. Zbliżyliśmy się do silnej strefy wsparcia + od wczoraj spadek wyraźnie zaczął wyhamowywać. Nie sądzę, że w strefie wsparcia 1950/1920 wszystko będzie takie proste. W każdym razie teraz musisz uważać, aby przypadkowo nie sprzedać dna.

    Z technicznego punktu widzenia wykresy H1 i H4 są ze sobą sprzeczne pod względem wskaźników: jeśli na wykresie H1 euro wykazuje przesłanki do odzyskania strat z bieżących;

    Załącznik 749
    wtedy Н4 jest teraz w stanie korekty i tutaj strefa wsparcia 1950/1920 przyciąga jak magnes. Jak zwykle, priorytetem będzie sesja azjatycka i już na początku europejskiej sesji stanie się absolutnie jasne, jaki będzie spadek korekcyjny pary.

    Załącznik 750
    Załącznik 751
    Będę utrzymywać transakcje kupna cofnięcia tak długo, jak cena będzie powyżej dziennego poziomu pivota 2029. Jeśli para przebije go i znajdzie się poniżej tego poziomu, będę musiał ponownie sprzedać do silnej strefy wsparcia 1950/1920.

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  14. The Following User Says Thank You to ForexMaster For This Useful Post:

    Unregistered (1)

  15. #9
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 933 razy w 682 postach
    Dzień dobry wszystkim! Euro nie chce korekty, ale zgodnie ze strukturą, zgodnie ze scenariuszem niebieskim, musimy jeszcze wskoczyć w głąb strefy obowiązkowej, aby przeskoczyć 1.2050 i wtedy moglibyśmy ponownie spadać. Levels potwierdza chęć dalszego spadku, ale 1,2254 pozostaje pożądaną opcją, a jeśli spojrzymy na 1,1700, zrozumiemy, że takie miejsca można odłożyć na bardzo długi czas. Skupię się na nim w momencie korekty, jako jej możliwy cel.
    Nazwa: 1111.jpg
Wyświetleń: 628

Rozmiar: 90.9 Kb

    Funt zachowuje się przyzwoicie, ale jest powolny. Wczoraj postanowiłem zamknąć jedną sprzedaż i nawet kupiłem ją na wszelki wypadek, w przeciwnym razie filtry są przeciążone i potrzebna jest korekta. Levels chce spadku ceny, co jest dobre i oczekiwane. Jeśli chodzi o strukturę wykresu, uważam, że w tej konfiguracji nie możemy zejść poniżej poziomu 1.3585 bez korekty, w przeciwnym razie nastąpi rozciągnięcie i dalszy spadek, co również nie jest złe, ale struktura będzie wymagała rewizji. Krótko mówiąc, żółty kanał okazał się bardzo odważny, nawet levels nie uzasadnia takiej decyzji. Czekam na korektę, czekam na nią na poziomie 1.3658, lepie jest rozciągnąć na dzień, a stamtąd dalej spadać.

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  16. #10
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 933 razy w 682 postach
    Pomimo tego, że funt wczoraj był dość aktywny, euro spokojnie realizuje plan. Sądząc po strukturze, możemy uzyskać dobre rozciągnięcie i osiągnąć poziom 1,1868. Rysujemy drobne korekty, trend się ukształtował, levels nadal może obniżyć cenę, mimo że nie ma obowiązkowej strefy, choćby dlatego, że sam kanał spadł, a CTL jest powyżej ceny.

    Nazwa: 667.jpg
Wyświetleń: 614

Rozmiar: 86.9 Kb

    Funt czuł się wczoraj dobrze, więc gwałtownie wzrósł. Nawet nie spojrzałem na to, co ktoś powiedział lub zapowiedział, TST i tak pokaże wszystko. Kiedy wczoraj zamknąłem krótką pozycję przed dolną granicą kanału i otwierałem długą, pomyślałem, że dzisiaj osiągniemy CTL na poziomie 1.3635 i zmienimy kierunek. Ale okazało się, że znowu zostaliśmy z nim w tym samym miejscu. Fakt, że kanał levels nie zrozumiał, co się stało i nie podskoczył wyżej, na razie sugeruje, że czerwony scenariusz jest nadal aktualny i po zakończeniu mojej korekty znowu możemy spaść. Ale jeśli przypomną sobie o poziomach 1,38 i 1,3850, to będziemy się dalej wspinać zgodnie ze scenariuszem niebieskim.

    Nazwa: 778.jpg
Wyświetleń: 584

Rozmiar: 91.5 Kb

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


Obserwuj ten temat (1)

Twoje uprawnienia

  • Nie możesz tworzyć nowych tematów
  • Nie możesz odpowiadać w tematach
  • Nie możesz przesyłać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •