Portfel Blockchain:

Musisz mieć specjalne portfele (portfele), aby przechowywać dane do transakcji w sieci blockchain, takie jak informacje o zakupionej kryptowalucie. Mogą być online, stacjonarne, mobilne i sprzętowe. Portfel online blockchain można otworzyć w 5-10 minut, rejestrując się na specjalistycznych portalach finansowych. Aplikacje klasyczne obejmują pobieranie aplikacji na komputer, a aplikacje mobilne na komunikator. Portfele sprzętowe to pendrive'y do przechowywania danych, są bezpieczniejsze od innych, ponieważ nie mają stałego dostępu do Internetu, a tym samym nie mogą być wykorzystane przez hakerów. Jednak, aby przeprowadzać transakcje, nadal będziesz musiał „przerzucać” kryptowaluty ze sprzętu do innych portfeli i odwrotnie.

Nazwa: maxresdefault.jpg
Wyświetleń: 949

Rozmiar: 80.9 Kb

Informacje o portfelach i transakcjach z nimi są zabezpieczone szyfrowaniem. Kupujący i sprzedający aktywa potwierdza transakcję za pomocą unikalnych kodów cyfrowych specyficznych dla kluczy kryptograficznych. Zdarzały się nawet przypadki, gdy hakerzy włamali się do portfeli online typu blockchain, dlatego najlepiej przechowywać dane offline na dysku flash USB. Transakcja na łańcuchu bloków jest przeprowadzana niemal natychmiast, ale przetwarzanie i walidacja operacji zajmie 10-15 minut.

Z reguły portfele blockchain zakładają anonimowość, czyli trudno wiedzieć, kto wykonuje daną czynność. Pomoże to chronić Twoje pieniądze przed wzrokiem ciekawskich, ale wiąże się również z dodatkowym ryzykiem - ponieważ jeśli zapomnisz o informacjach o dostępie do portfela, stracisz aktywa.

Mój portfel:

Twój nowy kanał aktywności pokazuje wszystkie ostatnie transakcje dokonane za pośrednictwem Twojego portfela, w tym wysyłanie i otrzymywanie środków, a także ich przelew z jednego adresu na drugi w Twoim portfelu.

Nazwa: How-to-Transfer-Ethereum-to-a-Ledger-Nano-S-CoinCentral-2.jpg
Wyświetleń: 675

Rozmiar: 4.4 Kb

Wysłane do:

Transakcje przenoszące bitcoiny z adresu bitcoin w portfelu na zewnętrzny adres bitcoin.

Otrzymano do:

Transakcje przenoszące bitcoiny z zewnętrznego adresu bitcoin na adres bitcoin w portfelu.

Tłumaczenie z:

Transakcje polegające na wysyłaniu monet bitcoin z jednego wewnętrznego adresu bitcoin na inny, na przykład przelew pieniędzy z jednej części portfela do drugiej.

Nazwa: main-qimg-f70e816973384c37f9846aa6355f428c.jpg
Wyświetleń: 669

Rozmiar: 13.2 Kb

Saldo:

Tutaj możesz zobaczyć zarówno saldo każdej części portfela, jak i ogólne saldo portfela. Saldo jest często wyrażane w bitcoinach, ale można je określić w dowolnej innej walucie. W tym przypadku jednak, jeśli saldo jest wyrażone np. W dolarach amerykańskich, euro, rublach itp., Jest to tylko przybliżone przybliżenie.

Portfel jest najważniejszą aplikacją w każdym łańcuchu bloków. Użytkownicy komunikują się z platformą za ich pomocą. Niektóre portfele, takie jak Bitcoin Core lub Ethereum Mist, są połączone bezpośrednio z łańcuchem bloków za pośrednictwem pełnego węzła, podczas gdy inne korzystają z usług internetowych, aby uzyskać dostęp do łańcucha bloków.

Na poziomie podstawowym portfel oferuje usługi odbioru, przesyłania, monitorowania i rozliczania transakcji dla transakcji kryptowalutowych. Bardziej zaawansowane portfele zapewniają większe bezpieczeństwo lub pozwalają na bardziej złożone operacje blockchain. Dotyczy to zwłaszcza sieci Ethereum, ponieważ jej użytkownicy nie tylko przechowują swoje aktywa w portfelach, ale także wykonują różne działania za pośrednictwem inteligentnych kontraktów.

Dlaczego zmieniają się adresy gotówkowe Bitcoin i Bitcoin?

Nasz portfel ma strukturę HD (Hierarchical Deterministic), aby zapewnić poufność podczas zarządzania adresami Bitcoin. Każdy publiczny adres twojego portfela jest tworzony przez xPub (rozszerzony klucz publiczny) twojego portfela. Gdy tylko płatność wpłynie na Twój adres publiczny, nowy adres zostanie utworzony i wyświetlony automatycznie po kliknięciu przycisku „Żądanie”.

Jeśli nadal korzystasz z tego samego adresu podczas zbierania płatności, możesz łatwo prześledzić całą historię swoich transakcji. Metoda tworzenia adresu zwiększa prywatność, automatycznie dostarczając nowy adres, gdy spodziewasz się nadejścia środków.

Nazwa: word-image-2.jpg
Wyświetleń: 691

Rozmiar: 16.5 Kb

Czy adres nadal może uzyskać finansowanie, mimo że nie pojawia się już w sekcji „Wniosek”?

Wszystkie publiczne adresy utworzone w Twoim portfelu mogą nadal otrzymywać pieniądze, nawet jeśli nie są już wyświetlane w sekcji „Prośba”. Jak wyjaśniono tutaj, nowy adres Bitcoin / Bitcoin Cash pojawi się natychmiast w sekcji „Żądanie”, gdy tylko płatność zostanie odebrana na poprzednio wyświetlany adres. Adres odbierającego eteru nie zmienia się.

Klikając przycisk „Zarządzaj” po prawej stronie portfela w menu „Ustawienia> Portfele i adresy”, możesz wyświetlić wszystkie otagowane adresy utworzone dla portfela. Klikając przycisk „Używane adresy”, będziesz mógł zobaczyć wszystkie zatwierdzone adresy, które kiedykolwiek zostały wygenerowane w portfelu, a także aktualne saldo każdego z używanych adresów. Pamiętaj, że Twój portfel blockchain automatycznie wybierze adresy płatności podczas wysyłania środków. Aktualne saldo adresu mogłoby zatem różnić się od całkowitej otrzymanej wartości.

Dlaczego zmienia się adres portfela Bitcoin?

Ta kwestia niepokoi wielu internautów, zwłaszcza tych, których interesuje kryptowaluta i wszystko, co się z nią wiąże. Mówiąc najogólniej, konsumenci portfeli Bitcoin Blockchain, Coinbase, Bitcoin Core, a także kilku innych portfeli online, sprzętowych i urządzeń są konfrontowani z codzienną zmianą adresu Bitcoin. Zauważ jednak, że powiedziałem wiele, nie wszystkie bez wyjątku, ponieważ niektóre portfele nie zmieniają automatycznie adresu. Dowiedzmy się więc, kiedy to się stanie i dlaczego.

Nazwa: In-Bitcoin-the-change-is-not-returned-to-the-same-address-to-protect-users-privacy.jpg
Wyświetleń: 690

Rozmiar: 20.8 Kb

Po każdej dokonanej transakcji adres portfela Bitcoin zmienia się, aby otrzymywać satoshi (bitcoiny) do twojego portfela. To są. Załóżmy, że zarobiłeś na księdze kryptowalut lub na jastrzębich bitcoinach itp. Określoną ilość satoshi, na przykład 0,001 btc. Jak tylko otrzymasz tę kwotę na swój adres Bitcoin, automatycznie zmieni się ona na inną, a następnym razem, gdy będziesz chciał spłacić saldo lub otrzymać płatność z jakiegoś projektu, pojawi się zupełnie inny adres, klikając przycisk Przycisk „Odbierz”. Ponadto stare adresy będą nadal działać i mogą być używane do zbierania płatności i innych płatności.

Tak więc, jeśli zarejestrowałeś jeden adres w jakiejś usłudze, aby otrzymywać bitcoiny, lub gdziekolwiek, nie musisz go zmieniać, nawet jeśli twój adres bitcoin w portfelu zmieniał się wiele razy. Będziesz otrzymywać płatności do swojego portfela niezależnie od liczby utworzonych nowych adresów. Ponadto nowe adresy są opcjonalne. Możesz zapisać siebie lub napisać swój pierwszy utworzony adres bitcoin w dowolnym miejscu i używać go w sposób ciągły, bez korzystania z nowych adresów dostarczonych przez system blockchain. Nadal jednak sugeruję używanie nowego adresu podanego przez system blockchain (formularze) do każdej nowej płatności. A teraz powiem ci, dlaczego.

Nowe adresy są tworzone z jakiegoś powodu, ale w celu zapewnienia:

• bezpieczeństwo transakcji;

• Prywatność płatności.Bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo. Za każdym razem, gdy korzystamy z nowego adresu, sprawiamy, że łańcuch transakcji w naszym portfelu jest zagmatwany i prawie niemożliwy do zbadania, przez co portfel jest mniej podatny na ataki hakerów. Twój portfel jest więc lepiej chroniony, niż gdybyś używał tylko jednego adresu.

To tajemnica. Skutecznie usuwamy możliwość monitorowania naszych operacji z bitcoinami od strony służb specjalnych i innych nieżyczliwych osób, dokonując kilku nowych transakcji z nowym adresem. Stajesz się bardziej bezpieczny, ponieważ transakcje są przeprowadzane chaotycznie i za każdym razem używasz innego adresu, co bardzo utrudnia zlokalizowanie końców i decydowanie o całej kolejności transakcji. Jednak regularne zmiany adresu Bitcoin tylko poprawiają anonimowość, ale nie powodują jej 100%. Pracują nad tym problemem i jest bardzo prawdopodobne, że w najbliższej przyszłości bitcoin stanie się w pełni anonimową kryptowalutą bez możliwości monitorowania transakcji, takich jak kryptowaluta ZCash i jej widelec ZenCash.

Myślę, że wielu zaakceptowałoby odpowiedź na pytanie: „Dlaczego zmienia się adres portfela bitcoin?” mierny i użyj jednego adresu Bitcoin, wbijając go w razie potrzeby. Oczywiście, jeśli masz bardzo małe kwoty w bitcoinach i nie masz nic do stracenia, możesz oczywiście wygodnie korzystać z jednego adresu i nie możesz się tym przejmować. Jeśli przechowujesz w portfelach duże kwoty i bardzo im ufasz, to przede wszystkim musisz tylko zadbać o ochronę swojego portfela, co oznacza, że każda transakcja za pośrednictwem nowego adresu jest konieczna. Jest to jeden z niewielu sposobów, dzięki którym możesz zabezpieczyć swój magazyn bitcoinów. Najlepiej byłoby, gdybyś użył jak największej liczby różnych metod ochrony portfela przed włamaniem. Zapamietaj to.