Gbp/usd - Strona 18
Forum Forex w Polsce | Społeczność Forex
Forum Forex w Polsce
Społeczność Forex
    &lsaquo
    &rsaquo
Strona 18 z 21 PierwszaPierwsza ... 8 16 17 18 19 20 ... OstatniaOstatnia
Wyświetlano od 171 do 180 z 210

Temat: Gbp/usd

  1. #171
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Planowałem wczoraj zamknąć część zakupów na funcie na poziomie 1.3450, jednak ne zrealizowałem zysku,
    ponieważ nieco wyżej na poziomie 1.3465 mamy granicę ze środy, którą cena może osiągnąć. Jedyne, co wczoraj zrobił funt,
    to przeniósł pozycje kupna na próg rentowności. Na poziomie 1.3470 planuję otworzyć oczkującą pozycję sprzedaży.

    Nazwa: image_5146208.jpg
Wyświetleń: 78

Rozmiar: 19.4 Kb

    Na dolarze kanadyjskim i australijskim zamknąłem połowę sprzedaży i zakupów, aby odrobić straty poniesione na piątkowych stopach.

    Nazwa: image_5146230.jpg
Wyświetleń: 74

Rozmiar: 19.8 Kb

    Nazwa: image_5146231.jpg
Wyświetleń: 80

Rozmiar: 19.8 Kb

    Niestety, ani w zeszłym tygodniu, ani wczoraj nie pisałem o jenie, chociaż sprzedałem go ostatniego dnia stycznia.
    Uważam, że jen ma wysoki potencjał. Chcę, aby cena spadła o 400 punktów. Czekałem na to w zeszłym roku.

    Nazwa: image_5146241.jpg
Wyświetleń: 76

Rozmiar: 19.8 Kb

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  2. #172
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    GBP/USD
    Dzień dobry wszystkim!
    Obecnie para funt/dolar konsoliduje się w przedziale 1.3500/1,3555.
    W tej chwili cena znajduje się na górnej granicy określonego przedziału, ale jak widzimy, wskaźnik "zygzak" na wykresie
    czterogodzinnym skierowany jest na południe, a wskaźnik stochastyczny wzrósł do górnej granicy swojego wskaźnika, co ogranicza dalszy wzrost ceny.
    Jeśli więc nie pojawią się dodatkowe czynniki, które mogą przyczynić się do wzmocnienia funta, najprawdopodobniej od obecnych pozycji należy
    spodziewać się rozpoczęcia nowej fali spadków, na razie celem jest poziom 1.3500.
    Ogólnie rzecz biorąc, czekam na przebicie okrągłego poziomu 1.3500 i spadek funta do poziomu 1.34, ale jak już zaznaczyłem,
    będzie to wymagało wiadomości. Przez trzy dni nie mamy nowych wiadomości ekonomicznych, a dziś warto zwrócić uwagę tylko na dane o zapasach
    ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, które zostaną opublikowane o 16:30 czasu warszawskiego. Może uda im się w końcu ruszyć sprawę z martwego punktu.

    Nazwa: image_5166732.jpg
Wyświetleń: 77

Rozmiar: 20.5 Kb

    Analitycy już mówią, że rynki zaczęły uwzględniać w cenach podwyżki stóp Fed w marcu, co z kolei już doprowadziło do
    wzrostu rentowności referencyjnych 10-letnich obligacji rządowych USA, więc wkrótce możemy spodziewać się umocnienia dolara amerykańskiego.
    Jednak na razie inwestorzy są pozytywnie nastawieni do ryzyka, co nieco ogranicza wzrost bezpiecznego dolara amerykańskiego, ale myślę, że nie potrwa to długo.

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  3. #173
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Witam!
    Ciekawą sytuację zaobserwowaliśmy wczoraj po publikacji amerykańskich statystyk inflacyjnych.
    Początkowo zobaczyliśmy logiczny spadek GBP/USD, ale wsparcie na poziomie 61.8% (1.3527) ponownie się oparło,
    a następnie cena szybko ruszyła na północ, dokonując fałszywego przebicia oporu na poziomie 76.4% (1.3611),
    a potem cena wróciła do miejsca, z którego rozpoczął się ruch. Na wykresie 4-godzinnym funt handluje w przedziale bocznym 1.3527-1.3611,
    ale większość czasu spędza na dolnej granicy, a cena w tej chwili ponownie znajduje się poniżej linii trendu wzrostowego, a więc również rozważam spadek.
    Teraz nie będę podejmował żadnych działań, a jeśli funt nadal będzie w stanie pokonać wsparcie 1.3527, będzie można już sprzedać, licząc na spadek do wsparcia 50% (1.3459).
    Po przebiciu 1.3527 cena znajdzie się poniżej EMA100 i EMA200, co czyni sprzedaż bardziej obiecującą.
    Jedynym minusem sprzedaży jest położenie zlecenia stop loss, które będzie w odległości ponad 100 punktów od ceny, ale kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa.

    Nazwa: gbpusd-h4-instaforex-group (2).jpg
Wyświetleń: 72

Rozmiar: 19.6 Kb

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  4. #174
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Dzień dobry wszystkim!!! Wczorajszy dzień był dość ciekawy, ponieważ wszystkie moje zlecenia stop loss zostały uruchomione i
    oczywiście nie udało mi się ponownie zaczepić wszystkiego. To dlatego, że w momencie wzrostu na wskaźniku levels nie było przepływu,
    chociaż poziom 1,1494 został osiągnięty. Cena najprawdopodobniej kontynuuje spadek, ale nie sądzę, że dziś spadnie głębiej,
    a podczas korekty będę szukał poziomów do sprzedaży, jeśli oczywiście ona nastąpi, bo różnie bywa. Może nawet kupię.

    Nazwa: image_5172086.jpg
Wyświetleń: 75

Rozmiar: 89.7 Kb

    Funta sprzedałem wczoraj nad górną granicą kanału, pamiętając, że po przebiciu granicy podczas amerykańskiej sesji handlowej
    cena najprawdopodobniej zamknie dzień na tej granicy, ale tak się nie stało. Cena zamknęła dzień na znacznie niższym poziomie,
    a nawet kontynuowała spadek w nocy. Spodziewam się dalszego spadku co najmniej do poziomu 1,3468 na wskaźniku levels lub do 1,3430 na wykresie tygodniowym.
    Nie będę sprzedawał natychmiast, bo muszę przyjrzeć się korekcie, jeśli cena nie ruszy w kierunku poziomu 1,3468.

    Nazwa: image_5172085.jpg
Wyświetleń: 67

Rozmiar: 90.1 Kb

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  5. #175
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Funt wczoraj znajdował się w przedziale 1.3508-1.3527, chciałem nawet kupić na poziomie 1.35.
    Nadal nie chciałem ponownie wchodzić na rynek, mimo że nie spodziewałem się zwiększonej zmienności po wczorajszym spotkaniu Fed.
    Nie chcę kupować w najbliższym przedziale, mimo że pozycje długie wyglądają bardzo obiecująco.

    Nazwa: image_5180890.jpg
Wyświetleń: 69

Rozmiar: 20.0 Kb

    Sprzedając złoto, warto pamiętać, że cena może łatwo osiągnąć poziom 1903 i dopiero stamtąd zacząć spadać.
    Jednak cena może również rozpocząć spadek od obecnych poziomów, ale na razie nie będę otwierał pozycji. Sprzedam powyżej poziomu 1900.

    Nazwa: image_5180889.jpg
Wyświetleń: 69

Rozmiar: 19.8 Kb
    Zaczone Grafiki Zaczone Grafiki  

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  6. #176
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Ruch funta jest dość niestabilny. Na razie utrzymuję swoją pozycję kupna, ponieważ nie odnotowano znacznej zmiany cen reszty głównych walut w stosunku do dolara,
    więc założyłem, że funt jeszcze wzrośnie. Poza tym na wykresie 4-godzinnym powstał pin-bar, to też dało nadzieję, że wzrost sprzedaży był tylko desperackim krokiem ze strony niedźwiedzi.
    Zobaczymy, jak przebiegnie dzisiejszy dzień handlowy. Jeśli sesja europejska rozpocznie się od wzrostu, to liczę na ruch w kierunku poziomu 1,32, a dokładniej do 1,3210.
    Nie rozważam jeszcze sprzedaży i nie widzę trendu spadkowego. Jeśli para spadnie poniżej 1,3030, wtedy wzrośnie presja ze strony niedźwiedzi i możliwe jest,
    że nastąpi atak na poziom wsparcia 1,3000. No i pamiętam, że w piątek zostaną opublikowane dane z rynku pracy. Do tego czasu cena prawdopodobnie będzie poruszała się w tym przedziale.

    Nazwa: image_5262005.jpg
Wyświetleń: 57

Rozmiar: 18.9 Kb

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  7. #177
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Witam!
    Cena funta jest dość niestabilna. Obecna sytuacja na wykresie godzinowym jest dość nieprzewidywalna.
    Najwyraźniej wszystko zostanie rozwiązane wieczorem po publikacji wiadomości o rynku pracy w USA,
    przynajmniej czekam na wybuch zmienności, który pozwoli cenie opuścić obecny przedział 1,3110-1,3180, w którym cena utknęła w ostatnich dniach.
    Nie wiem, jak wyglądają sprawy z geopolityką, ale zdecydowanie sytuacja jest napięta zarówno w USA, jak i w Wielkiej Brytanii.
    Brytyjczycy prawdopodobnie znajdują się pod większą presją, ponieważ ryzyko jest większe, ale jak zareaguje na to para? Tylko czas odpowie.
    Jestem na razie poza rynkiem, nie handluję tym instrumentem. Wczoraj zamknąłem pozycję kupna, ponieważ cena nawet nie próbuje rosnąć.
    Postanowiłem poczekać na wyjaśnienie się sytuacji. Jeśli dzisiaj cena wzrośnie powyżej 1,3180, priorytetem znów staną się zakupy.
    I ogólnie rzecz biorąc, na dole mamy poziomy wsparcia. Zakup będzie obiecujący, dopóki para znajduje się poniżej poziomu 1,3000.

    Nazwa: image_5266803.jpg
Wyświetleń: 66

Rozmiar: 18.3 Kb

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  8. #178
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    GBP/USD
    Witam wszystkich!
    Dziś mamy wyjątkowy dzień - pierwszy piątek miesiąca i o godz. 14.30 czasu warszawskiego ukażą się dane o stopie bezrobocia za marzec,
    które według prognoz powinny być lepsze od poprzedniego okresu.
    Ja osobiście uważam, że dane te będą jeszcze lepsze niż wartości prognozowane, co powinno doprowadzić do wzrostu dolara amerykańskiego.
    Para funt/dolar czeka już na to wydarzenie, znajdując się w przedziale między poziomami 1,3115 na dole i 1,3150 na górze.
    Z tego wynika, że nie mamy pewności co do dalszego ruchu pary: albo cena ruszy od obecnych pozycji, albo tuż przed publikacją wiadomości.
    Byki spróbują podnieść parę i po raz kolejny osiągnąć poziom 1,31 postaci, a dopiero potem spaść.
    Dzisiaj spodziewam się przebicia poziomu 1,3080 i spadku ceny do poziomu lokalnego minimum z 29 marca wynoszącego 1,3055 oraz testu dolnej wstęgi wskaźnika TMA,
    którego przebicie przyspieszy spadek ceny funta. Oczywiście dane o bezrobociu mogą wpłynąć na moją prognozę, ale prawdopodobieństwo tego jest bardzo małe.
    Dlatego jeśli rynek pracy w USA zawiedzie, co jest bardzo mało prawdopodobne, to cena pary wzrośnie.

    Nazwa: image_5267220.jpg
Wyświetleń: 28

Rozmiar: 19.8 Kb

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  9. #179
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    Myślę, że parze nie uda się dzisiaj wzrosnąć powyżej poziomu 1,3063 - 1,3078, ale może osiągnąć poziom 1,3050.
    Jeśli się uda, będzie można rozważyć zakup, a na razie już bardziej skłaniam się ku południowemu scenariuszowi, który jednak nie został jeszcze potwierdzony.
    Tutaj lepiej poczekać na sesję europejską, ponieważ sytuacja powinna się wyklarować. W tej chwili rozważam małą wzrostową korektę do poziomu 1,3030 po nocnym spadku.
    Sprzedam ze stopem nieco powyżej poziomu 1,3050, a celem spadku będzie wsparcie na poziomie 138,2% (1,2956). Ogólnie rzecz biorąc, po umocnieniu się ceny poniżej
    poziomu 1,21 następne ważne wsparcie będzie znajdowało się na poziomie 1,26, więc należy zwrócić szczególną uwagę na ten poziom.

    Nazwa: gbpusd-h1-instaforex-group.jpg
Wyświetleń: 64

Rozmiar: 19.9 Kb

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


  10. #180
    Forex Awatar dla ForexMaster
    Rejestracja
    03.09.2019
    Wiadomości
    1,289
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 935 razy w 682 postach
    GBP/USD
    Cześć wszystkim!
    Obecnie na parze GBP/USD widzimy, że po wczorajszym spadku cena ponownie przetestowała okrągły poziom 1,3000,
    ale po raz kolejny nie udało się jej osiągnąć lokalnego minimum na poziomie 1,2980.
    W rezultacie niedźwiedziom nie udało się przetestować dolnej granicy wstęg wskaźnika TMA na wykresie czterogodzinnym,
    więc w tej chwili rynek ponownie daje bykom trochę wytchnienia. Na wykresie widzimy dwie z rzędu wzrostowe świece na wykresie H4,
    wskaźnik stochastyczny odwraca się od dolnej granicy swojego wskaźnika i ma rosnąć, a kupujący są wspierani przez wskaźnik względnej siły walut.
    Wszystko to przemawia za falą korekcyjną w kierunku północy i przypuszczam, że byki mogą wzrosnąć nie tylko do pierwszego oporu na poziomie 1,3025,
    ale również do poziomu 1,3050, który jest obecnie wzmocniony przez średnią granicę wstęg wskaźnika TMA,
    więc stamtąd najprawdopodobniej spadek zostanie wznowiony w ramach ogólnego trendu spadkowego.

    Nazwa: image_5290675.jpg
Wyświetleń: 58

Rozmiar: 20.6 Kb

    Inwestorzy oceniają obecnie prawdopodobieństwo zbliżającej się podwyżki stóp Fed i oczekuje się,
    że Fed wybierze strategię stopniowych podwyżek o 50 punktów bazowych na kolejnych dwóch posiedzeniach.
    A silniejsza niż przewidywano wartość indeksu cen konsumpcyjnych może pomóc dolarowi utrzymać wzrost i wywrzeć dalszą presję na parę GBP/USD.

    Chociaż handel na rynkach finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem, to przy odpowiednim podejściu może generować dodatkowy dochód. Wybór niezawodnego brokera, takiego jak InstaForex, zapewni Ci dostęp do międzynarodowych rynków finansowych i utoruje drogę do niezależności finansowej. Otworzyć konto możesz tutaj.


Obserwuj ten temat (3)

Twoje uprawnienia

  • Nie możesz tworzyć nowych tematów
  • Nie możesz odpowiadać w tematach
  • Nie możesz przesyłać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •